X

Yazar: 23 Nisan 2019

Bayraklı Dijital Katalog

Teknolojinin, bilgisayarın ve internetin her eve ve her iş yerine girmesi ile beraber ortaya çıkan gelişmeler de farklı bir seviyeye doğru çıkış göstermiş durumda. Özellikle teknolojinin getirilerinden pozitif şekilde yarar sağlayan ve maksimum verim elde etme adına yatırımlarını da bu yönde yapan firmaların pek çoğunun bugünlerde işlerini ve dolayısı ile müşteri ağlarını genişlettiğini de bu noktada söylemek yanlış bir değerlendirme olmayacaktır. Hal böyle olunca tabi ki teknolojinin gelişmeleri arasında yer alan ve belirli programları aktif olarak nitelendirmeyi amaç olarak edinen dijital katalogların da varlığını da bu noktada detaylandırmak önemli bir girişim olacaktır.

Öyle ki artık teknolojik çağın getirileri olarak firmalar ve markalar da kendilerine özgü olarak pek çok yeni tasarımın altına imza atıyorlar. Tabi ki bunu uzman kadrolar ve profesyonel ekipleri barındıran Bayraklı dijital katalog ile yapıyor olmak ayrı bir avantajı da beraberinde getiriyor olacaktır. Tam anlamı ile dijital kataloğun belirli bir tanım noktası olmasa da oldukça geniş yelpazede değerlendirilmesi gereken ve olanakları ile firmalara önemli geri dönüşler sağlayan önemli bir aygıt olarak lanse etmek de çok zor olmayacaktır. Hemen hemen her firmanın ve markanın dijital ortamda kendini temsil edeceği araçlardan biri olarak da söylenebilecek olan dijital katalogların bu denli yaygınlaşmasının da belirli etmenler ışığında olduğunun da altını çizmiş olalım. Özellikle bu katalogların mail olarak gönderilebilme, PDF dosyası şeklinde indirme şansını tanıması ve CD gibi kaydedicileri kullanarak çoğaltılma imkanlarının olması tabi ki firmaların önem verdiği detaylar arasında başı çeken faktörlerden.

Dolayısı ile bu kataloglardan elde edilecek olan verim ve performans oranını kısa vadeli olarak değil biraz daha geleceğe yönelik olarak bir noktaya taşımak çok daha değerli bir yatırım aracı olmasını da sağlayacaktır. Tasarımının sadece bir kere yapıldığı ancak çoğaltılmasının ardından binlerce kişiye eş zamanlı olarak ulaştırıldığı bu katalogların oldukça cüzi maliyetler ışığında yapıldığını da belirtmeden geçmeyelim. Zira çoğu firmanın ilk kıstas noktasının bu olması da abes bir durum değil.