X

Yazar: 21 Nisan 2019

Bornova Dijital Katalog

Dijital kataloglar sunmuş olduğu avantajlar ve etkileyici nitelikleri ile beraber son zamanların en popüler konu başlıklarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Zira artık müşterilerin genel olarak sıkılmış olduğu standart içeriklerden bir adım daha sıyrılabilmenin yanı sıra hem maliyet hem de zamandan tasarruf aracı olarak da kullanılması mümkün olan dijital katalogların çok daha verimli hale gelmeleri adına da yapılması gereken belirli işlemler vardır.

Özellikle bilgisayar ve mobil cihazlar ile uyumlu bir şekilde çalışabilen bir dijital kataloğun var olabilmesi adına içerisinde yer verilen her zerrenin veya her detayın belirli işlevleri yansıtması da gerekiyor. Öyle ki teknolojinin gelmiş olduğu noktada bu dijital katalogların ne kadar ön planda olduğu ve firmalar tarafından tercih edildiği gerçeği de gün gibi ortadadır. Durum bu şekilde olunca tabi ki belirli fonksiyonlar eşliğinde dijital katalogların tasarımı, temaya olan uyumu ve arama motorlarında tam ekran olarak görüntülenebilmesi de bu işi yapan profesyonel ekiplerin varlığını da işaret ediyor. Bornova dijital katalog firması da göstermiş olduğu kaliteli kataloglar ve deneyimli ekibin yaratıcı fikirleri ile beraber oldukça sükse yapmış olan şirketlerin başında geliyor. Dolayısı ile yaptırmak istediğiniz katalog, logo, tasarım veya tema gibi farklı alternatiflerin içerisinde bulunacağı bir kurumsal kimlik tanımı da bu firma ile beraber daha farklı bir seviyeye çıkmanızı da mümkün kılıyor.

Hemen her noktası ile beraber dikkat çekici bir içerik hazırlamanın maliyetli olacağı düşünülüyor olsa da tabi ki bunun belirli parametreler eşliğinde varlığını koruduğunu da söylemek gerekiyor. Bir kere tasarımını yaptıracağınız bir dijital kataloğun binlerce kişiye eş zamanlı olarak sunulması ve bunun da defalarca indirilmeye ya da PDF olarak kaydedilmeye imkan tanıması tabi ki alacağınız verimin nasıl olabileceğine dair fikir de veriyor olacaktır. Hal bu şekilde olunca uyumlu, ekranı kaplayan, yenilikçi, kullanım kolaylığı sunan bir dijital katalog yaptırmanız müşteri ağınızın genişlemesini ve dolayısı ile işlerinizin artması açısından da son derece önemli olan kavramlar arasında yer almaktadır.