X

Yazar: 25 Nisan 2019

Gümbet Dijital Katalog

Arama motorları ile uyumlu, mobil desteği sunan, video şeklinde gösterilebilen, slayt gösterisi ile oldukça kolay erişim sağlayan, taşınma özelliği bulunan hemen her içeriğe dijital katalog adını vermekteyiz. Dijital katalogların belirli özellikleri ön plana çıkıyor olsa da firmaların bu aygıtlara yaklaşım biçimleri de tabi ki büyük önem arz eden kavramlardan bir tanesi olarak değerlendirilebilir. Zira markaların ve firmaların talep ettiği doğrultuda zaman ve maliyet tasarrufunu da öncü konumda tutan dijital katalogların çok daha verimli kullanılması adına belirli eylemlerin de yerine getirilmesi gerekiyor. Bu kavramlardan bir tanesinin tema diğerinin ise tasarım olduğunu bu aşamada vurgulamak yanlış olmayacaktır. Hal böyle olunca başarılı bir temanın varlığı ve tasarım ile birleştirilmesi tabi ki dijital kataloglardan verim alabilmek adına son derece önemli olgulardan bazıları olarak karşımıza çıkıyor.

Özellikle markaların kendi tanıtımını yapmak ve müşterilerine doğal bir erişim süresini göz önünde bulundurmak amacı ile yapmış olduğu hemen her yatırımın da belirli bir zemine oturtulması da elzem noktalardan bir tanesidir. Haliyle bu dijital katalogların temalarında bulunan hemen her içeriğin arama motorlarında görüntülenirken tam sayfa halini alması, PDF dosyası şeklinde indirilme olanağını vermesi ve tabi ki mail olarak farklı müşterilere gönderilmesi gibi etmenlere de ev sahipliği yaptığını hatırlatmak gerekiyor. Öyle ki Gümbet dijital katalog ekipleri de yapmış oldukları yaratıcı tasarımlar ve sıra dışı temalar eşliğinde önem verdiğiniz dijital kataloğu teknolojik ortam ile birleştirme konusunda en ufak sorun yaşamıyorlar.

Tabi ki bu bölümde kaile alınması gereken bu kataloğun içerisinde ne olmasının gerektiği, hangi içeriklere yer verilmesinin daha mantıklı olduğu ve müşterilerin bu kataloglardan nasıl pozitif geri dönüşler alabileceği olacaktır. Bu kavramların hepsini ortak paydada birleştiren ve gelmiş olduğu noktada önemli fırsatları da sunmayı başaran katalogların zaman konusunda da önemli avantajları bünyesinde barındırdığını da aklımızdan çıkarmamak gerekiyor. Durum bu şekilde olunca çok daha masrafsız bir şekilde fazla sayıda içeriği de üretmenize imkan tanınmış oluyor.