X

Yazar: 20 Nisan 2019

Karabağlar Dijital Katalog

Firmaların ve markaların yatırım yaparak veya müşterilerine daha kısa yollardan ulaşma amacı ile yaptığı belirli başlı eylemler ve aktiviteler vardır. Nitekim bu eylemlere zemin hazırlamak adına tabi ki belirli alt yapıların olması gerektiği ve bunların da doğru bir şekilde tasarlanması gerektiği unutulmaması gereken konulardan bir tanesi olarak dikkat çekmektedir. Hal böyle olunca bu yatırım araçlarından en çok özen gösterilmesi gerekenlerden bir tanesinin de dijital katalog olduğunu bu noktada vurgulamak yanlış bir yaklaşım olmayacaktır.

Zira PDF olarak dosya indirmeyi mümkün kılan, müşterilere mail olarak atılabilen, cd ortamında görüntülenebilen, ekrana sığdırma konusunda oldukça verimli olan bu katalogların yapım aşamasında da tabi ki belirli bir süreçten geçtiğini söylemek bu noktada elzem detaylardan bir tanesi olacaktır. Öyle ki artık ne istediğini bilen her marka ve firmanın bu amaç ile yapmış olduğu kataloglarından yüzde 100 verim aldığı ve bunun da doğal olarak işlerin büyümesine sağladığı katkı da göz önünde bulundurulması gereken pozitif sonuçlardan biri olarak dikkat çekiyor. Karabağlar dijital katalog ekibi de yapmış olduğu başarılı işlerin yanı sıra müşteri taleplerine ve isteklerine doğrudan cevap verebilme yeteneğine sahip profesyonel ve yaratıcı kadrosu ile oldukça sükse yapmış kavramlardan bir tanesini işaret ediyor. Hem dijital dünyaya atacağınız adımın her zerresini doğru bir şekilde değerlendiren hem de maliyet konusunda son derece farklı bir politika izleyen ekibin sunmuş olduğu referans ve örnekler de göz doldurucu bir noktada yerini almış durumda.

Tabi ki burada ön plana çıkarılması gereken görsel ve yazılı içeriklerin yanı sıra verilmesi istenen mesaj da olacaktır. Dolayısı ile bu mesajın nasıl verildiği ve hangi süreçleri kapsadığı gibi temel bilgiler de ekip ile beraber tasarlanması gereken önemli ayrıntılar olarak başı çekiyor. Durum bu şekilde olunca da normal bir tema içerisinde net görüntü isteyenlerin ortak buluşma noktası da dijital kataloglar olarak lanse edilebilir. Zaman ve maliyet konusunda edeceğiniz kar da tabi ki kaile almaya değer olgulardan.