X

Yazar: 11 Nisan 2019

Menderes Adwords

Google internet dünyası üzerinde son derece popüler olan bir arama motoru olarak görülüyor olsa da aslında işin iç yüzünde çok daha derin noktalar olduğunu görmek zor olmayacaktır. Nitekim bu dünyanın içerisinde reklamlar, anahtar kelimeler, yapılan aramalar, tıklamalar, algoritmalar ve güncellemeler başta olmak üzere pek çok farklı kavramın varlığına da kısa zaman içerisinde şahitlik etme şansımız bulunuyor. Özellikle bu konuda arama motorlarının geldiği nokta düşünülürse bu durumu en çok web sitesi sahiplerinin düşünmesi de oldukça normal gelişmelerden bir tanesi olarak karşımıza çıkacaktır.

Hemen hemen bütün web sitelerinin belirli bir tema ve tasarım içermesinin yanı sıra bünyesinde bulundurmuş olduğu görsel ve yazılı malzemelere de ilgi duyan pek çok insanın varlığından bahsetmek mümkün olacaktır. Özellikle sitenin kapsamında yer alan içerikler ile doğrudan alakalı olarak değişen maliyetler de tüm site sahipleri tarafından ilgi ile takip edilen konuların başında geliyor. Hal böyle olunca da tabi ki arama motorları sayesinde yakalanan müşteri hacminin de oldukça önemli seviyelere çıkması adına yapılması gereken belirli hamleler olduğunu da bu noktada söylemiş olalım. Başta bir anahtar kelime belirleyerek site içerisinde ki her türlü makaleyi de bu kelime etrafında yazmış olmanız gerekiyor. Tabi ki bu makalelerin tamamının özgün bir kalitede olması da önemli detaylardan. Daha sonra görsel hafızaya hitap edebilmek adına ana sayfa üzerinde belirli kelime oyunları, figürler, resimler paylaşmanız ve bunları da doğru şekilde konumlandırmanız sizin adınıza önemli verilerden bir tanesi olacaktır.

Tam bu aşamada devreye girmiş olan Menderes Adwords hizmetleri ile beraber de artık sitenizin büyük bir reklam alanı olarak kullanılmasının önünde en ufak engel bulunmuyor. Özellikle reklamların yerleşimleri ve konumlandırılması konusunda belirli bir yardım almanız adına da netliği ve hedef kitleyi ön planda tutan firmalardan fayda sağlayabilirsiniz. Nitekim farklı reklam alanları olabileceği gibi bu durumu daha fazla gelir kapısı olarak kullanmak isteyen web sitesi sahipleri adına daha üst sıraları hedeflemek de hayata geçirilmesi gereken projelerden biri olarak ön plana çıkıyor.